Tipy na vánoční dárky pro děti

Vánoční dárky jsou nedílnou tradicí každých Vánoc. Pokud jde o dospělé, je výhodou, že když nevíte co koupit, obdarujete danou osobu určitým finančním obnosem a necháte výběr dárku na něm samotném.

Ovšem u dětí si musíte dát záležet a snažit se vybrat co nejlépe. Snažili jsme se zjistit, jaké dárky momentálně nejvíce frčí a čím vlastně dítě obdarovat v závislosti na věkové kategorii. My jsme vybrali ideální dárky pro děti ve věku 6 až 12 měsíců a od 1 roku do 5 let.

Tipy na dárky pro děti od 6 do 12 měsíců

V tomto období začíná dítě lézt, převrací se a líbí se mu hračky podporující pohyb. Zhruba na začátku 9. měsíce se pomalu staví na nohy, učí se mluvit a zajímají ho různé hračky, jako například zvukové.

Tento věk je charakteristický tím, že dítě většinu předmětů zkoumá pusinkou, což je důvod, proč je důležité kupovat takové hračky, které nemají žádné drobné částečky.

Co potěší, jsou různobarevné hračky, ze kterých vychází nějaký zvuk, případně se dají skládat na sebe či do sebe. Ovšem favoritem jsou podle všeho hudební hračky, jako třeba bubínek, vláček apod., zkrátka cokoliv co například zpívá písničky. Dobrý je také míč, nejlépe několik míčů v různých velikostech, tím se zavděčíte dítěti v každé věkové kategorii.

Velmi užitečné jsou tzv. smyslové knížky. Dítě rádo sleduje různé vzory, zářivější barvy, soustředí se na prohlížení obrázků, osahá si jednotlivé obrázky, okusuje, naslouchá novým zvukům, zkrátka se snaží naučit své ruce správně koordinovat a s tím rozvíjí jemnou motoriku, navíc se učí chápání příčin a následků, k čemuž pomáhají tahací hračky.

Tipy na dárky pro děti od 1 roku do 5 let

Tato věková kategorie už je na tom lépe, protože se dají volit lepší a zábavnější dárky. Vzhledem k tomu, že se na trhu vyskytuje nepřeberné množství různých hraček, rozhodli jsme se, že vám vhodné dárky nastíníme prostřednictvím konkrétních druhů, abyste si vytvořili představu, co se hodí pro dítě od 1 roku, od 3 let atd.

Dětské dřevěné hrací centrum – Bino Motorická kostka

Dokonalá, úžasně barevná dřevěná hračky vysoké kvality je ideální na rozvíjení dětské šikovnosti. Co strana, to jiná aktivita pomocí kostky. Český výrobce si dává záležet nejen na kvalitě, ale i na pracování a designu. Hračky je vhodná pro holky i kluky.

Interaktivní Yoyo Panda pro holky i kluky

Pořiďte jim zvířecího kamaráda v podobě měkoučkého medvídka. Ožívá ihned, jak dítě uvidí. Chce si hrát, lechtat na bříšku, dokonce bude mít žízeň i hlad. Jakmile usne, chrápe hezky nahlas, když je vzhůru tak rošťáčky mrká a pokud onemocní, začne kýchat.

Neonová závodní dráha Magic Tracks

Super hračka pro kluky i holky, která ve tmě svítí. Dráhu je možné ohýbat, otáčet, kroutit, skládat podle nálady či fantazie, díky čemuž bude dítě rozvíjet svou kreativitu a může naplno zapojit mozkové závity i fantazii. Hračka je vhodná od 3 let.

Panenka ELSA

Princezna z Ledového království je ideálním dárkem pro holčičky od 3 let a to v mnoha provedeních. Třeba zpívající karaoke nebo s kouzelným krystalem.

Postel METEOR

Postel pro kluky, která vypadá jako pravé závodní auto. Pokud je váš syn fanouškem rychlých aut, bude z dárku nadšen a rád půjde do své nové postýlky spinkat. Rám auta má dokonce i LED osvětlení.

Panenky ZAPF Creation

Baby Born a Anabell jsou panenky, které vypadají jako skutečná miminka a také se tak chovají. Každé miminko pláče, pije vodu z lahvičky, papá kašičku, chodí čůrat, dělat bobeček, chce si hrát a dokonce má i hlad. Miminka jsou vhodná od 3 let.

B-Toys Jungle Jam

Parádní sada hudebních nástrojů pro malé hudebníky od 2 let. Je to Conga bubínek, který má tvar tamburíny s 10 zvonečky a úložný prostor pro ostatní hudební nástroje (rumba koule, píšťalky, vodní píšťaly, otáčecí bubínek a 2 paličky k bubínku).

Ušaté zvířecí čepice s copánky a bambulemi

Pro chlapečky i holčičky můžete pořídit úžasné zimní čepičky, které se podobají roztomilým zvířátkům.

Djeco noční lampička

Krásná dětská lampička, která je zároveň i sněžítkem potěší každého malého broučka, jež nerad usíná po tmě. Má krásný design, příjemný efekt v podobě osvíceného sněžení a také časovač, který snadno nastavíte tak, že lampička zhasne poté, co dítě usne.

Pohádková dětská sedačka

Velmi měkká jemná sedačka s motivem Krtka, Vochomůrky, Rákosníčka a mnoha dalších oblíbených postaviček. Mohou být se zvukem i beze zvuku. Ty zvukové třeba odříkávají hlášky, které znají děti z pohádek a filmů.

Jaké další dárky můžete věnovat?

 • Polštář Pastelka
 • Dětský CD přehrávač s mikrofonem
 • Beruška na klíček
 • Jídelní a příborové sady pro batolata a malé děti
 • Ručníky, osušky a měkké deky s motivy oblíbených dětských postaviček z pohádek a seriálů
 • Kidizoom Connect (nejprodávanější dětský fotoaparát a kamera v jednom)
 • Župany – pro holky Ballerina, pro kluky Footballer
 • Dětská koloběžka
 • Dětský hrací nábytek Woody (např. obchod s poštou v jednom)
 • Veselý kufřík s odrážedlem (tzv. 2v1)
 • Dětský hrací koberec Farma nebo Silnice
Sending
Uživatelské hodnocení: 4.5 (2 hlasy)

Reply

Přejít k navigační liště