Úplně první příznaky těhotenství

Každá žena, která se snaží o početí miminka, má většinou pocit, že je těch deset až patnáct dnů ode dne početí nesnesitelně dlouhých a nekonečných. Čekat tak dlouhou dobu až do dne menstruace, aby mohla zjistit, jestli je těhotná nebo to byl jen planý poplach, je vcelku otrava.

Vynechání menstruace je jen jedním z poznávacích znaků, že byste mohla být těhotná. Existuje však několik příznaků, které na svém těle žena zpozoruje mnohem dříve, než si vůbec udělá těhotenský test, na němž naskočí dvě čárky.

Oplodnění ve zkratce

Zjednodušeně můžeme říci, že dojde k oplodnění vajíčka, které bylo uvolněno při ovulaci, nejrychlejší spermií a začíná jeho cesta do dělohy. Jakmile tam dorazí, zahnízdí se. U některých žen to může trvat 3 dny, u jiných třeba 10 dní, je to tedy zcela individuální. Ve chvíli, kdy je oplodněné vajíčko uhnízděné, začíná produkce hormonu HCG, jenž má zásadní vliv na ženský organismus. Tento hormon pak zjišťujete pomocí těhotenského testu. Pokud došlo k oplodnění, začala produkce HCG a těhotenský test bude pozitivní.

Pojďme se teď podívat na úplně první příznaky těhotenství, které nám často mohou naznačit, že se s naším tělem něco děje dříve, než to zjistí těhotenský test.

Rozbolavěná prsa

Zřejmě jeden z nejčastějších příznaků, který může žena pociťovat již pár dní po ovulaci. Máte pocit, že vám v prsou divně brní, jsou nepříjemně napjatá a zároveň s tím se zvýšila citlivost bradavek. Mnoho žen uvádí, že mají prsa citlivá natolik, že je pro ně i sebemenší dotyk velmi bolestivou záležitostí.

Nezvyklá únava

Najednou si připadáte strhaná, vyčerpaná a hrozně unavená. Sebemenší činnost se vám zdá hrozně únavná a do ničeho se vám nechce. To je další příznak, který může značit těhotenství.

Změny nálad a přecitlivělost

Zahnízděné oplodněné vajíčko začíná klást své nároky na organismus budoucí matky a zejména jí ovlivňuje po hormonální stránce. Díky tomu si žena najednou připadá nesvá a zdá se jí, že to prostě není ono. Z ničeho nic se jí stane, že jí rozpláče úplná prkotina, začne být přespříliš plačtivá, neustále jí bude něco dojímat. Nebo naopak bude pořád naštvaná, nevraživá a bude mít bojovou náladu.

Výtok

Hojně se vyskytující hustý bílý výtok se na úplném začátku těhotenství objevuje v podstatě skoro u všech žen.

Pocit nemoci

Přepadl vás pocit, že na vás leze nějaká nemoc? Únava, bolest kloubů, svalů, k tomu zvýšená teplota? To vše může být předzvěstí, že je miminko na cestě. Ostatně v těhotenství je běžné, že je teplota zvýšená. Teplota, kterou po ránu naměříte, by měla být zhruba 37°C, případně lehce vyšší. To bývá často velmi spolehlivým příznakem těhotenství předtím, než si vůbec uděláte těhotenský test, který bude ve finále pozitivní.

Bolest břicha

Jsou to typické bolesti jako při menstruaci, případně ještě před jejím začátkem, avšak o trochu jiné. Bolesti jsou pichlavější, máte v břiše pocit tlaku a nejčastěji se bolest objevuje při námaze, když vstanete ze židle, při delší chůzi a podobně. Někdy se stane, že vás můžou bolesti vyřídit na delší dobu a zaseknout vás v jedné poloze, jako kdyby vás chytl houser. Často se objevuje jen nepříjemný pocit tlaku v podbřišku.

Bolest hlavy

Zároveň s bolestí hlavy se objevuje zvýšená citlivost na různé podněty, které mohou bolest vyvolat. To rovněž může být příznak těhotenství. Jakmile však dojde k optimalizaci hormonální hladiny, bolest by měla vymizet, což je zásadní informace zejména pro ty ženy, které mají problémy s migrénami.

Připadáte si jiná?

Pokud je žena citlivější a vnímavější, může na sobě změny pozorovat třeba pouhým pohledem do zrcadla. Získají pocit, že vypadají jinak než obvykle, mají lesklejší a zářivější oči, nebo naopak jsou oči bez jiskry. V zrcadle si najednou připadají odulé, zhorší se jim pleť, zkrátka jsou najednou úplně jiné.

Divný pocit

Existuje spousta žen, které dokážou poznat těhotenství hned na začátku, aniž by si musely dělat test. Zkrátka to vědí, protože mají svůj osobitý divný pocit. Tyto ženy sice tvrdí, že je dost těžké, něco takového popsat, protože takový pocit prostě musíte mít v sobě, ale zkrátka se to dá rozpoznat. Poznávacím znamením bývá třeba zvýšená citlivost na různé události, které sledujete v televizi, naprosto odlišná schopnost vnímavosti citů, zejména když je ta žena zamilovaná, případně velmi špatná a negativní nálada. Zkrátka takové ženy u sebe poznají tu změnu okamžitě a dříve, než si udělají těhotenský test, mohou s naprostou jistotou říci – JSEM TĚHOTNÁ.

Závěrem lze říci, že toto jsou asi nejzásadnější prvotní příznaky, které mohou signalizovat těhotenství. Musíte si však uvědomit, že spousta takových příznaků bývá totožná s těmi předmenstruačními. To je také důvod, proč se vyplatí těch pár dní počkat a pak si udělat těhotenský test, aby byla opravdu jistota, jestli to vůbec je těhotenství nebo jen čekáte deštivé dny v podobě menstruačního cyklu.

Sending
Uživatelské hodnocení: 3.82 (107 hlasů)

Reply

Přejít k navigační liště